Základní podmínky pro dobrou funkci a vysokou životnost kotlů ATMOS
- Montáž kotle provádí jen odborná firma zaškolená výrobcem.
- Kotel musí být instalován v suchém a dobře větraném prostoru – kotelně.
- Při zapojení kotle do systému je vždy nutné za kotel nainstalovat Laddomat 22, nebo termoregulační ventil TV 60/65/70/75 °C s čerpadlem, kulovým ventilem a filtrem, aby teplota vody vracející se do kotle, v každém režimu, neklesala pod 65 °C – dle normy ČSN 070240/93. S rostoucí teplotou vratné vody do kotle, klesá možnost kondenzace dehtů kyselin = větší životnost kotle. Laddomat 22 doporučujeme pro výkony 15 – 100 kW.
- Při zapojení kotle bez akumulačních nádrží musí být čerpadlo v kotlovém okruhu a v okruhu vytápěného objektu spínáno jedním nebo dvěma samostatnými termostaty při teplotě výstupní vody z kotle 70 – 80 °C a to tak, aby čerpadlo v okruhu vytápěného objektu běželo jen tehdy, pokud běží čerpadlo v kotlovém okruhu. Důvodem je to, aby přes zpětnou klapku zabudovanou v Laddomatu 22 nedocházelo k podchlazování kotle.
- V každém režimu kotle musí být teplota výstupní vody z kotle mezi 80 – 90 °C
- Provozujeme-li kotel trvale při výkonu nižším než 40 % jmenovitého výkonu a nebo pro ohřev teplé užitkové vody v létě, je nutné denně zatápět z důvodu životnosti kotle. Kotel není možné provozovat trvale v útlumu, kdy mohou vznikat dehty a kyseliny, které poškozují těleso kotle
- Kotel musí být zabezpečen proti přetopení v případě výpadku elektrické energie, neboť má určitou setrvačnost
- Maximální pracovní přetlak vody v kotli – 250 kPA (2,5 bar)