O firmě

Historie firmy

Rodinná firma ATMOS byla v Čechách založena v roce 1935. V počátcích byla výroba zaměřena na zplynovací pohonné jednotky pro auta a lodě pod značkou DOKOGEN, tzn. stejný princip, jaký je používán u moderních zplynovacích kotlů na dřevo a uhlí.

Loď s generátorem na dřevo DOKOGEN
v Praze na Vltavě r. 1943
ARO 204 s generátorem na dřevoplyn
DOKOGEN r. 1985

 

Od roku 1945 firma zahájila vývoj a výrobu kompresorů ATMOS, které vyvážela do celého světa až do znárodnění v roce 1951.

Výroba kompresorů ATMOS r. 1948
Výroba kompresorů ATMOS r. 1948

Navzdory německé okupaci a komunistické diktatuře se podařilo udržet vývoj kotlů na dřevo, zplynovacích agregátů a kompresorů.
V roce 1980 na výstavě Pragotherm představila první zplynovací kotle na dřevo a dřevní odpad. Do dnešní doby vyvinula 90 typů teplovodních kotlů na které má 15 patentů. Jedním z prvních vyvinutých kotlů byl kotel EKONOMIK v roce 1968.

Kotel EKONOMIK v roce 1968


Na zajištění evropského trhu kvalitními kotli, které šetří životní prostředí a energii, pracují v současné době, v rodinné firmě, tři generace Cankářů. Zakladatel firmy Jaroslav Cankář starší zemřel v březnu roku 2006 ve věku krásných 94 let.


Firma ATMOS - současnost

Atmos je rodinná česká firma a v současnosti jeden z největších evropských výrobců kotlů na pevná paliva (tuhá paliva). Firma exportuje více než 80 % své produkce do zahraničí, především do Německa, Rumunska, Itálie, Francie, Švédska, Rakouska, Polska, Ruska, Bulharska, Dánska, Slovenska, Litvy, Lotyšska, Ukrajiny, Běloruska, Španělska, Velké Británie atd.


Výrobní areál ATMOS 2

Sortiment zahrnuje kotle na pevná paliva (tuhá paliva), kotle na dřevo od 15 do 150 kW, kotle na uhlí (dřevo) od 20 do 50 kW, kotel na hnědouhelné brikety (černé uhlí) od 25 do 45 kW, kotle na pelety od 4,5 do 80 kW a kombinované kotle na zplynování dřeva v kombinaci s hořákem na pelety nebo ELTO ve výkonech od 20 do 35 kW. Výrobky firmy Atmos vzbudily velký zájem mezi uživateli topícími dřevem a instalatéry, pro svou dobrou funkčnost, kvalitu a v neposlední řadě, velice příznivou cenu.

Cílem firmy ATMOS je být jedním z nejlepších výrobců kotlů v Evropě. Být firmou, které záleží na své tradici, zkušenostech a značce ATMOS

Sídlo firmy
Školící centrum a muzeum ATMOS

"Snažíme se vždy být v popředí co se týče kvality, funkčnosti a ceny, která je chápána jako humánní. Proto máme velmi aktivní vývoj výrobků a kontrolu kvality. Tím získá více lidí přístup k ekologickému, levnému a pohodlnému topení."

Laserové pálicí stroje Trumpf
 test
Svařovací roboti Cloos


 

Lakovna těles
Montážní hala firmy ATMOS