Logo

Zapojení F71 ESBE

Poslední novinkou z řady zapojení firmy ATMOS je zapojení F71 ESBE, které je určené pro připojení kotlů bez akumulačních nádrží do výkonu 32 kW.
Jmenovitě to jsou kotle DC18S, DC22S, DC25S, DC30SX, C15S, C18S, AC16S, AC25S a při použití prodlužovací sady PSC 10 – 30 ještě i kotle C25ST a C32ST.

Jedná se opět o zapojení postavené na nerezovém potrubí o průměru 35 x 1,5 mm. Zajišťuje minimální teplotu vratné vody do kotle 70 °C (termoregulační ventil) pomocí čerpadlové skupiny ESBE GFA321 a regulování teploty vody tekoucí do topného systému pomocí ručně ovládaného směšovacího ventilu na čerpadlové skupině ESBE GRA311.

Zapojení umožňuje rychlou instalaci pomocí dvou 6/4“ vsuvek s plochým těsněním a obsahuje všechny potřebné komponenty, které vyžaduje výrobce (pojišťovací ventil 2,5 bar, odvzdušňovací ventil, manometr, filtr s magnetem, dvě čerpadla, termoregulační ventil 70 °C, dva uzavírací ventily, ručně ovládaný trojcestný ventil).

Výhodou zapojení je možnost ohřevu bojleru TUV bez nutnosti zakoupení další čerpadlové skupiny a rozdělovače.
Pomocí integrovaných výstupů je bojler pro ohřev TUV nabíjen přímo čerpadlem v kotlovém okruhu (nepotřebujeme další čerpadlo) během provozu kotle. Teplota vody v bojleru odpovídá provozní teplotě kotle.
Filtr s magnetem, který je součástí zapojení zajistí dlouhou životnost čerpadel a správné fungování celého topného systému.

Zapojení F71 ESBE vás zaujme svou velice příznivou cenou, rychlou, snadnou a hlavně správnou instalací vašeho kotle pro bezproblémový provoz a komfort.

Více o zapojení