O firmě

Historie firmy

Rodinná firma ATMOS byla v Čechách založena v roce 1935. V počátcích byla výroba zaměřena na zplynovací pohonné jednotky pro auta a lodě pod značkou DOKOGEN, tzn. stejný princip, jaký je používán u moderních zplynovacích kotlů na dřevo a uhlí.

Loď s generátorem na dřevo DOKOGEN
v Praze na Vltavě r. 1943
ARO 204 s generátorem na dřevoplyn
DOKOGEN r. 1985

 

Od roku 1945 firma zahájila vývoj a výrobu kompresorů ATMOS, které vyvážela do celého světa až do znárodnění v roce 1951.

Výroba kompresorů ATMOS r. 1948
Výroba kompresorů ATMOS r. 1948

Navzdory německé okupaci a komunistické diktatuře se podařilo udržet vývoj kotlů na dřevo, zplynovacích agregátů a kompresorů.
V roce 1980 na výstavě Pragotherm představila první zplynovací kotle na dřevo a dřevní odpad. Do dnešní doby vyvinula 90 typů teplovodních kotlů na které má 15 patentů. Jedním z prvních vyvinutých kotlů byl kotel EKONOMIK v roce 1968.

Kotel EKONOMIK v roce 1968


Na zajištění evropského trhu kvalitními kotli, které šetří životní prostředí a energii, pracují v současné době, v rodinné firmě, tři generace Cankářů. Zakladatel firmy Jaroslav Cankář starší zemřel v březnu roku 2006 ve věku krásných 94 let.


Firma ATMOS - současnost

Atmos je rodinná česká firma a v současnosti jeden z největších evropských výrobců kotlů na tuhá paliva. Firma exportuje více než 80 % své produkce do zahraničí, především do Německa, Rumunska, Itálie, Francie, Švédska, Rakouska, Polska, Ruska, Bulharska, Dánska, Slovenska, Litvy, Lotyšska, Ukrajiny, Běloruska, Španělska, Velké Británie atd.


Výrobní areál ATMOS 2

Sortiment zahrnuje kotle na dřevo od 15 do 150 kW, kotle na uhlí a dřevo od 18 do 50 kW, kotel na černé uhlí od 25 do 45 kW, kotle na pelety od 4,5 do 80 kW a kombinované kotle na zplynování dřeva v kombinaci s hořákem na pelety nebo ELTO ve výkonech od 15 do 35 kW. Výrobky firmy Atmos vzbudily velký zájem mezi uživateli topícími dřevem a instalatéry, pro svou dobrou funkčnost, kvalitu a v neposlední řadě, velice příznivou cenu.

Cílem firmy ATMOS je být jedním z nejlepších výrobců kotlů v Evropě. Být firmou, které záleží na své tradici, zkušenostech a značce ATMOS

Sídlo firmy
Školící centrum a muzeum ATMOS

"Snažíme se vždy být v popředí co se týče kvality, funkčnosti a ceny, která je chápána jako humánní. Proto máme velmi aktivní vývoj výrobků a kontrolu kvality. Tím získá více lidí přístup k ekologickému, levnému a pohodlnému topení."

Laserové pálicí stroje Trumpf
 test
Svařovací roboti Cloos


 

Lakovna těles
Montážní hala firmy ATMOS